Telecí sekané medailónky s dušeným hráškem

Poměr: 60 dkg telecího masa z plece, 2 žemle, ¼ litru mléka, 1 vejce, 3 dkg slaniny, 1 dkg cibule, zelená petržel, sůl, trochu mletého pepře, 3 dkg strouhané housky, 2 dkg hladké mouky, 12 dkg sádla, 2 dkg másla a trochu vývaru. – 60 dkg na másle dušeného zeleného hrášku.

Postup: Očištěné a opláchnuté telecí maso a slaninu pokrájíme, umeleme na strojku, dáme do misky, osolíme, okořeníme a dobře propracujeme. Pak k němu přidáme ostrouhané, v mléce namočené, vymačkané a na strojku umleté žemle, nastrouhanou cibuli, vejce, rozsekanou zelenou petržel, podle potřeby strouhanou housku a vše dobře promícháme. Hmotu rozdělíme na 18 kousků, z kterých utvoříme na pomoučeném prkénku menší okrouhlé placičky (medailónky) a v rozpáleném tuku je rychle po obou stranách opečeme do zlatova. Upečené medailónky vždy 3 na jednu porci urovnáme na talíře a obložíme je dušeným zeleným hráškem.
Ze šťávy odstraníme tuk, šťávu podlijeme vývarem, povaříme, zjemníme máslem, procedíme a podáváme zvlášť v omáčníku.
Poznámka: Místo na sádle můžeme medailónky péci také na másle nebo na oleji.
Podáváme jako hlavní chod.
Příloha: Vařené brambory nebo dušená rýže.

Pro 6 osob.

Úprava trvá 45 minut.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>