Telecí kolena pečená na způsob bažanta

Poměr: 3 zadní telecí kolena, sůl, 10 dkg slaniny, 8 dkg másla, 8 zrnek pepře a nového koření, 6 dkg cibule, trochu vývaru a 3 dkg másla.

Postup: Telecí kolena omyjeme, protáhneme na proužky nakrájenou slaninou a osolíme. V kastrole rozpustíme máslo a připravená kolena na celém povrchu lehce opečeme. Pak k nim přidáme drobně nakrájenou cibulku, trochu ji osmažíme, přidáme pepř a nové koření, podlijeme trochou vývaru, vložíme do trouby a pečeme do měkka. Občas poléváme vlastní šťávou a podle potřeby přiléváme trochu vývaru. Hotová kolena vyjmeme, do šťávy přilijeme trochu vývaru, přidáme máslo, krátce zavaříme a procedíme. Upečená kolena upravená na mísu, přelijeme šťávou a ozdobíme zelenou petrželí.
Poznámka: Kolena můžeme před pečením vykostit a maso protáhnout slaninou a péci. Šťávu z upečených kolem můžeme zahustit moučným máslem.
Podáváme jako hlavní chod.

Příloha: Bramborová kaše, opékané brambory nebo dušená rýže a salát ze syrové zeleniny nebo kompot.

Pro 6 – 9 kompot.

Úprava trvá 1 ¼ hodiny.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>