Králík divoký, pečený na cibuli

Poměr: Zadní půlka králíka (hřbet a kýtky), 8 dkg slaniny, sůl, 8 dkg másla nebo sádla, 12 dkg cibule, 3 dkg hladké mouky, vývar a buď divoké koření, nebo trochu bazalky a meduňky libovonné.

Postup: Očištěného králíka opláchneme, nakrájíme na porce, protáhneme slaninou na proužky nakrájenou a osolíme. V kastrole na rozpáleném tuku a zbytcích slaniny zpěníme drobně nakrájenou cibuli, na ni dáme králičí maso a nejdříve je na všech stranách prudce opečeme. Potom k němu přidáme koření a za občasného polévání vlastní šťávou, ke které podle potřeby přiléváme vývar, upečeme maso v troubě do měkka. Měkké maso vidličkou přendáme do jiného kastrolu. Šťávu z větší části vydusíme a zbylou šťávu s tukem a cibulí zaprášíme moukou, osmahneme, podlijeme vývarem a za stálého míchání asi 20 minut povaříme. Zahoustlou šťávu, nejlépe procezenou, nalijeme na měkké králičí maso a dobře prohřejeme.
Obměna: Chuť omáčky můžeme pozměnit přidáním octa nebo citrónové šťávy.
Poznámka: Králičí maso, alespoň kýtky, můžeme před tepelnou úpravou vykostit. Přední půlku divokého králíka můžeme upravit na paprice. Stejně můžeme upravovat i zajíce.
Podáváme jako hlavní chod.

Příloha: Houskové knedlíky nebo noky, popř. bramborové krokety a kompot.

Pro 4 osoby.

Úprava trvá 1 ½ hodiny.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>