Ementál smažený

Poměr: 60 dkg ementálu, 10 dkg hladké mouky, 2 – 3 vejce, 15 dkg strouhané housky, sůl, trochu sladké papriky a máslo, sádlo nebo olej na vysmažení.

Postup: Ementálský sýr nakrájíme na plátky asi ½ až ¾ cm silné, kůru z nich odkrojíme, trochu posypeme paprikou, pak je obalíme v mouce, v osolených a rozšlehaných vejcích a v strouhané housce, načež je v rozpáleném tuku rychle do zlatova vysmažíme. Smažení smí trvat nejvýše 3 minuty, jinak by se sýr roztékal. Vysmažený ementál dáme na talíř, ozdobíme zelenou petrželí a ihned podáváme. Na jednu porci počítáme dva vysmažené plátky sýra.
Obměna: Ementál můžeme také smažit v těstíčku na smažení. Těstíčko na smažení naleznete pod č. 916. K takto vysmaženému sýru se jako příloha hodí i dušená zelenina.
Podáváme jako samostatný pokrm s opékanými brambory a se studenou tatarskou nebo pažitkovou omáčkou, nebo jako teplý mezichod se slaným pečivem a tatarskou omáčkou, popř. i se salátem ze syrové zeleniny.

Pro 6 osob.

Úprava trvá 25 minut.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>