Šunková paštika

Poměr: Na náplň: 8 dkg másla, 40 dkg šunky, 6 žloutků, 1 vejce, 8/10 litru kyselé smetany a sůl.
Těsto na palačinky: ¼ litru mléka, 12 dkg hladké mouky, 1 vejce, 1 žloutek, sůl a trochu tuku na pečení. – Trochu tuku a strouhané housky na vymazání a vysypání ohnivzdorné porcelánové nebo skleněné misky.

Postup: V míse utřeme 8 dkg másla do pěny, k němu přidáme na jemno umletou šunku, 4 žloutky, 1/10 litru smetany, osolíme a dobře promícháme. Potom v hrnečku rozkvedláme v mléce vejce a žloutek, přisypeme mouku, osolíme, z těstíčka upečeme na tuku v pánvi 6 palačinek. Ohnivzdornou porcelánovou misku vymažeme máslem, vysypeme strouhanou houskou, na dno položíme jednu palačinku a potřeme ji částí šunkové náplně. Pak dáme opět palačinku, potřeme náplní a střídavě postupujeme tak, aby řadu uzavřela palačinka. Do hrnečku dáme zbylou smetanu, rozkvedláme do ní vejce a zbylé dva žloutky, trochu to osolíme, nalijeme na paštiku a v troubě pečeme něco přes ½ hodiny.
Podáváme jako předkrm nebo jako teplý mezichod.

Pro 6 osob.

Úprava trvá 1 ¼ hodiny.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>