Koroptve nadívané, pečené po anglicku

Poměr: 6 koroptví, sůl, 15 až 20 dkg slaniny, 12 dkg másla, 6 menších hlávek kapusty, 1/8 litru přírodního červeného vína a zvěřinový vývar nebo vývar z hovězích kostí.
Na nádivku: 6 žemlí, asi ½ litru mléka, 3 vejce, vnitřnosti, tj. žaludek, srdce a játra z koroptví, 6 dkg cibule, 3 dkg másla, sůl, trochu mletého pepře, majoránky, zelené petržele a citrónové kůry.

Úprava nádivky: Žemle ostrouháme, rozčtvrtíme a namočíme asi na ½ hodiny do mléka. Pak je vymačkáme, prolisujeme, dáme do misky, přidáme k nim vejce, očištěné a na drobno nakrájené vnitřnosti, drobně nakrájenou a na másle osmaženou cibuli, osolíme, okořeníme a dobře promícháme.
Postup: Připravené, očištěné koroptve uvnitř i na povrchu osolíme, břišní dutinu naplníme připravenou nádivkou, zašijeme, obalíme je plátkem slaniny, kterou nití převážeme a pak koroptve svážeme (viz
č. 1203). Koroptve pak upečeme na másle do měkka (viz Koroptve pečené, č. 1264). Před dopečením odstraníme slaninu, aby koroptve pěkně zčervenaly. Mezitím si ve vývaru uvaříme očištěné hlávky kapusty, vyjmeme je, dobře odkapané rozpůlíme, rozložíme je zaoblenou stranou dolů na mísu a na ně položíme upečené rozpůlené koroptve nádivkou dolů. Kolem takto upravených koroptví naklademe hromádky dušené rýže a ozdobíme zelenou petrželí a rajčetem.
Šťávu z upečených koroptví ochutíme červeným vínem, krátce povaříme a podáváme zvlášť v omáčníku.
Podáváme jako hlavní chod.

Pro 6 osob.

Úprava trvá 1 ½ hodiny.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>