Kachna pečená na rožni, s pomerančem

Poměr: 1 mladá kachna, sůl, mletý bílý pepř a 6 dkg oleje. – 4 dl hnědé silné omáčky ze šťávy (viz recept č. 785), 1/16 litru vína Madeira, 3 pomeranče a trochu citrónové šťávy.

Postup: Očištěnou, osekanou a vykuchanou kachnu omyjeme, uvnitř a na povrchu osolíme, slabě opepříme, svážeme, napíchneme na rožeň a pečeme nad žhavými uhlíky asi 1 hodinu. Rožněm otáčíme, aby se kachna stejnoměrně propekla. Při pečení kachnu občas potíráme olejem.
Z jednoho pomeranče skrojíme tence kůru, dáme ji do cedníku a ponoříme ji s cedníkem na 2 minuty do vařící vody. Spařenou a osušenou kůru nakrájíme na jemné nudličky. Do kastrolu dáme hnědou omáčku ze šťávy, přilijeme k ní madeirské víno, trochu osolíme, opepříme a krátce povaříme. Do hotové omáčky přidáme trochu pomerančové a citrónové šťávy a pomerančovou kůru. Upečenou kachnu rozkrájíme na porce, upravíme na mísu a ozdobíme oloupanými a na dílky nakrájenými pomeranči. Omáčku podáváme zvlášť v omáčníku.
Podáváme jako hlavní chod.
Příloha: Smažené pařížské brambory nebo dušená rýže.

Pro 5 – 6 osob.

Úprava trvá 1 ¼ hodiny.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>