Candát vařený se zeleninou, studený

Poměr: 1 ½ kg candáta, asi 1 ½ l vody, sůl, 30 dkg zeleniny (mrkev, petržel, celer), 10 dkg cibule,
1/16 l octa, 6 zrnek pepře, 6 zrnek nového koření, tymián, 2 bobkové listy nebo trochu bazalky, ¼ litru remuládové omáčky, 10 dkg majonézy ke zdobení, trochu nakládané červené řepy a zelená petržel.

Postup: Do osolené vody přilijeme ocet, přidáme na jemné nudličky nakrájenou zeleninu, cibuli a koření (koření svážeme do malého plátěného hadříčku, abychom je pak mohli snadno z vývaru vyjmout). Tuto směs vaříme asi 30 minut. Vykuchaného, očištěného candáta nakrájíme na porce, osolíme, vložíme do vařícího zeleninového vývaru a pomalým varem vaříme 10 minut. Potom nádobu s porcemi candáta odstavíme a necháme je ve vývaru vychladnout. Vychladlé porce candáta z vývaru vyjmeme, odstraníme koření a zeleninu scedíme.
Okapanou zeleninu rozložíme na podlouhlou rybí mísu, položíme na ni porce candáta a vše přelijeme remuládovou omáčkou. Na povrch jednotlivých porcí vystříkneme hvězdičku z majonézy ke zdobení a zasadíme do ní kousek červené řepy. K hvězdičce přiložíme zelenou petržel. (Z rybího vývaru si můžeme zhotovit rybí rosol.)
Podáváme jako předkrm nebo jako samostatný pokrm.
Příloha: Bílé pečivo.

Pro 6 osob.

Úprava trvá 1 ½ hodiny.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>