Bažant pečený

Škubání bažanta: Bažanta škubáme velmi opatrně, peříčko po peříčku, protože vezmeme-li do prstů víc pírek najednou, utrhneme kus kůže. Zvlášť opatrně škubeme na voleti, kde je kůže velmi křehká. Protože bažanta upravujeme i s hlavou, musíme ji také oškubat. Po oškubání pečlivě vytáhneme pinzetou i „pysky“, tj. vyrážející peří a nakonec opálíme nad plamenem chmýří.

Kuchání bažanta: vyjmeme oči, nařízneme kůži u volete a pod dolní částí zobáku. Vyjmeme vcelku vole, jícen a hrtan. Pak odkrojíme okraj vyústění střívka (konečníku), nařízneme břicho a opatrně vyjmeme střeva a vnitřnosti. Střeva odhodíme, ponecháme srdce, játra a žaludek, který vyčistíme a sloupneme.

Nebudeme-li bažanta hned péci, nemyjeme jej, pouze vnitřek vytřeme papírovými ubrousky. Maso máčené se totiž rychleji kazí. Nohy bažanta neodkrajujeme, důkladně je omyjeme a ostříháme drápky.

Bažanta tvarujeme a upravujeme jako koroptve.

Štítky:  

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>