Sýrové krokety

Poměr: ¼ litru husté bešamelové omáčky (viz recept č. 759), 2 žloutky, 15 dkg nastrouhaného a 2 trojúhelníčky taveného ementálu, sůl, mletý pepř a trochu muškátového oříšku. – 2 vejce a strouhaná houska na obalení a olej na vysmažení.

Postup: Horkou bešamelovou omáčku zjemníme žloutky a pak přimícháme nastrouhaný sýr a na kostičky nakrájený tavený sýr, osolíme, okořeníme, dobře promícháme a postavíme do chladu, aby směs ztuhla. Z vychladlé hmoty utvoříme malé válečky (krokety), smáčíme je v rozšlehaných vejcích, obalíme ve strouhané housce a v rozpáleném tuku do zlatova vysmažíme.
Obměna: Do bešamelové omáčky můžeme přimíchat 8 dkg šunky nakrájené na drobné kostičky; pak ovšem ještě přimícháme 3 dkg strouhané housky.
Podáváme jako samostatný pokrm s opečenými brambory, tatarskou omáčkou a salátem ze syrové zeleniny, nebo jako přílohu k dušenému špenátu, k dušenému zelenému hrášku, k dušené mrkvi apod.

Pro 6 osob.

Úprava trvá 45 minut.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>