Správný postup při úpravě bowlí

Chuťové a vonné přísady, které mají za úkol bowli aromatizovat, jako bylinky, natě, ovoce, květy apod., je-li třeba, omyjeme, vložíme do bowlové teriny, prosypeme jemným pískovým cukrem (moučkový cukr by bowli zakalil), polijeme trochou destilátu nebo vína, dobře zakryjeme a necháme na ledu nebo v chladničce 1 až 2 hodiny vyluhovat. (U silně aromatických bylinek, jako u mařinky vonné, stačí 20 – 30 minut.) Občas směs lehce zamícháme. Pak teprve doplníme zbylým vínem a dalšími přísadami, které jsme rovněž dobře vychladili. Musíme-li bowli přisladit, použijeme k tomu cukrového sirupu; krystalový cukr se totiž ve studené tekutině špatně a dlouho rozpouští. S bowlí pak terinu zasadíme do ledu nebo dáme do chladničky. Do hotové, dobře vychlazené bowle pak přidáme buď k „zlehčení“ vodu, minerálku nebo sodovku, nebo k „zjemnění“ šampaňské víno, anebo k „zesílení“ trochu destilátu.
Záleží-li nám na dokonalé jakosti a pěkném vzhledu bowle, pak z bowle před podáváním vyjmeme vyluhované ovoce nebo ji jemným sítem procedíme, a do čisté bowlové směsi vložíme ovoce čerstvé. Vyluhováním totiž ovoce často ztrácí pěkný vzhled.
Důležité. Bowle je většinou určena pro více osob, tedy pro větší společnost. Z tohoto důvodu jsou také v poměru uvedeny vyšší dávky příslušných složek. Bowli podáváme v bowlových skleničkách obsahu asi 15 cl. Je-li bowle např. 3 litry, tj. asi pro 10 osob, případnou na každou osobu 2 skleničky.

Štítky:  

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>