Správný postup při smažení zeleniny

Zeleninu stejně jako ostatní druhy pokrmů smažíme pokud možno ve vyšší vrstvě tuku. Tuku má být tolik, aby v něm pokrm plaval, jedině tak se stejnoměrně ze všech stran usmaží.
Na smažení potravin potřebujeme především tuky, které snášejí vysoké teploty, tj. sádlo, olej nebo 100% pokrmový tuk. Tuk na smažení musí být náležitě rozpálen. Jinak potravina nebo její obal tukem příliš nasáknou, od obalených pokrmů se obal často odlepuje a vysmažené pokrmy jsou pak méně chutné, nevzhledné a těžce stravitelné.
Nejpříznivější teplota tuků na smažení se pohybuje mezi 180 – 200 °C. Správný stupeň teploty vhodný na smažení zjistíme i bez teploměru, na příklad kápneme-li do rozpáleného tuku kapku vody. Když pak prudce zasyčí, je na smažení správně horký. Pak teprve do tuku vložíme připravený pokrm, zmírníme oheň a pokrm do zlatova vysmažíme.
Smažené pokrmy pokud možno ihned podávejme, čerstvé jsou nejchutnější.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>