Květákové krokety

1 menší květák, 4 až 5 lžic jemné krupice, sůl, petrželová nať, 2 vejce, strouhaná houska a olej na smažení

Menší kastrol naplníme do poloviny vodou, osolíme ji a přivedeme ji do varu. Pak do ní vložíme opraný, na růžice rozebraný květák, uvaříme jej bez poklice téměř doměkka a vidu scedíme. Květák necháme na cedníku rychle vykapat a hned jej dáváme zpět do horkého kastrolu. Rozmačkáme jej, posypeme krupicí, promícháme, aby se krupice spařila a necháme přiklopený stát. jedno vejce ušleháme do pěny, přidáme usekanou petrželovou nať a smícháme s květákem. Na prkénku posypaném strouhanou houskou uděláme krokety, obalíme je v druhém rozšlehaném vejci nastaveném 1 lžící mléka nebo vody, pak ve strouhané housce a smažíme. Hotové klademe na papírové ubrousky k okapání.

Podáváme buď jako předkrm s tatarskou omáčkou nebo jako hlavní pokrm s bramborami a saláty.

Poznámka: směs na krokety nesmí být ani hustá, ani řídká, jsou-li vejce velká, postačí přidat jedno celé, jsou-li malá, dáme 1 celé vejce a 1 žloutek. Na obalení použijeme 1 vejce další a zbylý bílek.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>