Houbové knedlíky

Poměr: 6 dkg sádla, trochu zelené petržele a mletého pepře, 2 dkg cibule, 8 žemlí, ¼ litru až 3/8 litru mléka, 1 vejce, 1 žloutek, sůl, 6 dkg hrubé mouky, 2 dkg strouhané housky, kousek citrónové kůry, 8 dkg slaniny a 20 dkg hub.

Postup: V kastrolu rozpálíme sádlo, na něm zpěníme drobně nakrájenou cibuli a rozsekanou zelenou petržel, k tomu přidáme na kostičky nakrájené žemle, do křupava je osmažíme a necháme vychladnout. V mléce rozkvedláme vejce a žloutek, osolíme, nalijeme na osmahnuté žemle a necháme asi ½ hodiny stát. Potom ke směsi přidáme mouku, strouhanou housku, strouhanou citrónovou kůru, pepř, očištěné, na kostičky nakrájené a na pokrájené rozškvařené slanině podušené houby a vše dobře promícháme. Rukama, namočenýma ve studené vodě pak uděláme z těsta menší kulaté knedlíky, které vložíme do vařící slané vody a 10 minut pomalu vaříme. Uvařené knedlíky drátěnou naběračkou vyjmeme, upravíme na mísu a ozdobíme rajčaty a zelenou petrželí.
Podáváme jako samostatný pokrm s dušeným kyselým zelím, se špenátem, nebo jako příkrm ke zvěřině.

Pro 6 osob.

Úprava trvá 1 hodinu.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>