Galantina z většího kuřete II

1 větší kuře, 30 dkg telecího nebo vepřového plecka, 25 dkg telecích nebo vepřových jater, 20 dkg vařeného uzeného vepřového jazýčku, 10 dkg slaniny, 5 dkg žampionů, 1 dl čerstvé smetany, 2 žloutky, špetka muškátového oříšku, špetka pepře, sůl, asi 2 lanýže (možno vynechat)

Příprava nádivky: na pokrájené slanině podusíme cibuli a žampiony. Na strojku umeleme telecí maso, játra a žampiony podušené na slanině. Nemáme-li jemnou vložku do strojku, opakujeme mletí třikrát. Přidáme žloutky rozmíchané ve smetaně, sůl, koření, na kostičky nakrájený uzený jazyk a lanýže.

Kuře rozstříháme na zádech a nožem opatrně oddělujeme kosti od masa; současně vyjmeme vnitřnosti v celku. Tak získáme v kůži, kterou naplníme míšeninou, sbalíme do tvaru válce a zašijeme po celém povrchu. Pak celé zabalíme do plátýnka a konce pevně zavážeme. Celek ještě povážeme hustě kladeným motouzem, aby zůstal tvar válce. Vložíme do vývaru z kostí a udržujeme při teplotě 75 °C po 2 hodiny. Pak necháme okapat a vychladnout.

Galantinu podáváme příští den studenou.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>