Bramborová hnízdečka smažená

Poměr: 1,20 kg větších brambor, ½ až ¾ kg oleje a jemná sůl.

Postup: Z omytých a oloupaných syrových brambor si nakrájíme delší jemné nudličky tak, jako na bramborovou slámu (viz recept č. 1341). Nakrájené nudličky dáme do studené vody a po dvacetiminutovém máčení je dobře osušíme v čisté utěrce.
Drátěné tvořítko na hnízdečka zahřejeme nejdříve v horkém oleji, pak je vyjmeme, rozevřeme, spodní část tvořítka vyplníme nudličkami brambor, tvořítko uzavřeme a vložíme s brambory opět do rozpáleného oleje. Tvořítko musí být v oleji úplně potopeno, proto používáme pro tuto úpravu vyšší, užší nádoby (hrníčku). Když je bramborové hnízdečko vysmaženo do růžova, tvořítko z oleje vyjmeme, rozevřeme a vysmažené hnízdečko vyklopíme. Nejde-li hnízdečko lehce vyklopit, pomůžeme si tím, že do tvořítka opatrně klepneme vařečkou. Vysmažená hnízdečka osolíme.
Poznámka: Nemáme-li drátěné tvořítko na úpravu hnízdeček, vezmeme dvě menší drátěná sítka, jichž se používá na procezení omáček, mezi ně vložíme na nudličky nakrájené brambory, pak sítka převážeme a dále postupujeme tak, jako při použití drátěného tvořítka. Hnízdečka podáváme plněná červeným zelím, dušenou zeleninou nebo salátem jako ozdobnou přílohu k masům, k drůbeži a ke zvěřině, zejména k pečeným koroptvím a bažantům.

Pro 6 osob.

Úprava trvá 1 ½ hodiny.

Štítky:  ,

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>