Závitky roštěnce s kyselým zelím po sekerku

Poměr: 60 dkg nízkého roštěnce, sůl, mletá paprika, 20 dkg prorostlého vepřového masa, kmín, 10 dkg másla, nebo sádla, 20 dkg cibule, stroužek česneku, 50 dkg kyselého zelí a 2/10 litru smetany.

Postup: Z opláchnutého roštěnce nakrájíme 6 plátků, na okraji je nařízneme, osolíme a opaprikujeme. Vepřové maso na drobno rozsekáme, nepatrně osolíme, okmínujeme, posypeme tím připravené plátky masa, svineme a motouzem převážeme. Závitky v kastrole na rozpáleném sádle po všech stranách rychle opečeme. Potom je vyjmeme a na tuku, v němž se závitky pekly, osmažíme drobně nakrájenou cibuli do zlatova. Osmaženou cibuli zaprášíme paprikou, přidáme utřený česnek a kyselé zelí s trochou vlastní šťávy, zamícháme, do toho vložíme opečené závitky, zakryjeme pokličkou a v troubě dusíme tak dlouho, až maso i zelí je měkké. Je-li třeba, podlijeme pokrm při dušení trochou vývaru. Potom závitky vyjmeme a motouz z nich odstraníme. Do zelí přilijeme kyselou smetanu, krátce povaříme, zelí upravíme na mísu a navrch rozložíme měkké závitky.
Podáváme jako hlavní chod.

Příloha: Vařené brambory.

Pro 6 osob.

Úprava trvá 1 ½ hodiny.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>