Telecí jazyky vařené, s rajčatovou omáčkou

Poměr: 2 – 3 telecí jazyky (asi 90 dkg), sůl, voda, 12 dkg zeleniny (celer, mrkev, petržel), 1 malá cibule, několik zrnek koriandru nebo pepře a 4/10 litru rajčatové omáčky.

Postup: Jazyky čistě omyjeme a v osolené vodě s kořením je zvolna vaříme. Po půlhodinovém varu přidáme očištěnou zeleninu a cibuli a vcelku a jazyky uvařím do měkka. To trvá asi 1 – 1 ¼ hodiny. Uvařené jazyky vyjmeme, ve studené vodě rychle zchladíme a ihned, tj. ještě teplé, je sloupneme a necháme vychladnout. Ze širšího konce vychladlých jazyků odstraníme chrupavčitou část a obě kůstky, mimoto ještě podjazyčí i širší část jazyků nožem vzhledně přiřízneme. Začištěné jazyky pak nakrájíme po délce každý na 4 díly – plátky, vložíme je do rajčatové omáčky a silně prohřejeme.
Poznámka: Vývar z jazyků upotřebíme k přípravě přírodních šťáv, při úpravě minutek nebo bílé (zadělávané) polévky. Uvařenou zeleninu, nakrájenou na kostičky dáme jako vložku do polévky apod.
Podáváme jako hlavní chod.

Příloha: Dušená rýže nebo rýže risipisi.

Pro 6 osob.

Úprava trvá 1 ½ hodiny.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>