Slané tyčinky z kvasnicového těsta

Poměr: 15 dkg hrubé mouky, 6 dkg másla, trochu soli, něco přes 1/16 litru mléka, 1 žloutek, 1 dkg kvasnic, kmín a sůl na posypání, 1 bílek na potření a trochu tuku na plech.

Postup: Do misky dáme kvasnice, vařečkou je rozetřeme a za stálého míchání přiléváme vlahé mléko a pak kvasnice necháme zkynout. Na vál prosejeme mouku, rozdrolíme do ní máslo, přidáme sůl, žloutek a zkynuté kvasnice a dobře propracujeme v tužší těsto. Propracované těsto dáme do misky, přikryjeme ubrouskem a necháme na teplém místě kynout. Zkynuté těsto dáme na vál poprášený moukou a rozdělíme je na tři díly. Z každého jednotlivého dílu pak vyválíme váleček a rozdělíme jej asi na 15 stejnoměrně velkých kousků. Z těchto kousků vyválíme tenké, dlouhé tyčinky, položíme je na plech pomaštěný tukem a necháme kynout. Zkynuté potřeme bílkem, posypeme kmínem a solí a v horké troubě pečeme prudce do růžova asi 10 minut. Slané tyčinky se hodí k teplým a studeným polévkám, k ragú, dále k čaji, k bílému vínu apod.
Asi 45 tyčinek.

Úprava trvá asi 1 ½ hodiny.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>