Raci v rosolu, s francouzským salátem

Poměr: Maso z 30 uvařených raků, ¼ l tekutého studeného rosolu, 2 dkg kaviáru, ½ kg francouzského salátu promíchaného rosolovou majonézou (viz č. 104), 3 na tvrdo uvařená vejce a zelená petržel. – Plechové tvořítko tvaru polokoule obsahu 6/10 litru.

Postup: Tvořítko zasadíme do ledu, nalijeme do něj trochu studeného tekutého rosolu a naklánějíce tvořítko točíme jím tak, aby se rosol stejnoměrně usadil na vnitřních stěnách kolem dokola a ztuhl. Nyní dáme do středu tvořítka na ztuhlou vrstvu rosolu kaviár a vnitřní stěnu tvořítka vyzdobíme souměrně račími ocásky, předem namočenými do tekutého studeného rosolu. Když ocásky k rosolu přituhly, nalijeme opět do tvořítka trochu tekutého rosolu a naklánějíce znovu tvořítko, točíme jím tak dlouho, až i tento rosol stejnoměrně rozmístěný ztuhne. Do francouzského salátu, promíchaného rosolovou majonézou, přimícháme nakrájené maso z klepet, naplníme jím střed tvořítka a necháme vše dobře ztuhnout. Ztuhlý obsah tvořítka vyklopíme pak na okrouhlou mísu.
Uvařená vejce rozdělíme na čtvrtky, tyto čtvrtky překrojíme a překrojenou stranou přiložíme kolem raků v rosolu. Mezi dílky vajec dáme račí krunýře a snítky zelené kadeřavé petržele.
Podáváme jako předkrm i jako samostatný pokrm.
Příloha: Bílý chléb, houstičky, majonéza okořeněná nebo majonézová omáčka.

Pro 6 osob.

Úprava trvá 2 hodiny.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>