Houby s těstovinami, zapečené

Poměr: 30 dkg nudlových čtverečků, voda, sůl, 40 dkg hub, 6 dkg sádla, 6 dkg cibule, kmín, mletý pepř, zelená petržel, 10 dkg slaniny, ¼ litru mléka, 3 vejce a trochu tuku na vymazání pekáče.

Postup: Nudlové čtverečky vsypeme do většího množství osolené vařící vody, ihned zamícháme, do měkka uvaříme, scedíme, propláchneme studenou vodou a necháme na cedníku odkapat. V širší pánvi nebo kastrolu rozpálíme tuk, v něm zpěníme na drobné kostičky nakrájenou cibuli, k ní přidáme očištěné a na plátky nakrájené houby, sůl, kmín, pepř, jemně rozsekanou zelenou petržel a za občasného míchání dusíme asi 10 minut. Slaninu nakrájíme na kostičky a na pánvi ji trochu rozškvaříme. Vezmeme pekáč nebo ohnivzdornou mísu, vymažeme tukem a naplníme uvařenými, vychladlými nudlovými čtverečky, promíchanými s podušenými houbami a rozškvařenou slaninou, vložíme do trouby a 10 minut zapečeme. Potom nudlové čtverečky s houbami zalijeme osoleným mlékem, ve kterém jsme rozkvedlali vejce a v horké troubě ještě asi 30 minut pečeme.
Obměna: Místo nudlových čtverečků můžeme použít vařených makarónů a ke směsi před zapečením přimíchat nastrouhaný sýr.
Podáváme jako samostatný pokrm.

Příloha: Dušená zelenina nebo saláty ze syrové zeleniny.

Pro 6 osob.

Úprava trvá 1 hodinu.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>